Úvod

Ako vyberať skleník

Výber miesta pre skleník
Naša ponuka skleníkov

Príslušenstvo
Fotogaléria
Cenník skleníkov
Objednávka skleníkov
Časté otázky
Kontakty

 

Cena býva často hlavným kritériom pri výbere skleníka. Vyberať skleník len podľa ceny by však bolo chybou. Dôležitá je totiž aj úžitková hodnota, ktorú si za svoje peniaze kupujeme. Ani u skleníkov pritom nemôžeme čakať, že by sme za málo peňazí zaobstarali veľa muziky. "Lacný" skleník by sa nám tak nakoniec mohol pekne predražiť.

Skleníky ponúkame štandardne v štyroch šírkach: 2 m, 2,5 m, 3 ma 3,7 m. Dĺžka skleníku je ľubovoľná - štandardne sa predlžuje po 60 cm, čo je veľkosť dĺžkového modulu.

Kotviace pilóty nahrádzajú podmurovku a slúži ako samostatný základ pre skleník. Ak si budete robiť vlastné základy (podmurovku), kotviace pilóty ku skleníku nepotrebujete.


Skleník tiene

         
    Cenu Skleníku a príslušenstva Vám pošleme na Váš konkrétny dopyt.

V dopyte uveďte:

  • O akú šírku (2, 2,5, 3, 3,7 mm) a dĺžku skleníka máte záujem
  • Či má byť konštrukcia žiarovo pozinkovaná alebo natretá antikoróznym náterom
  • Či majú byť vchodové dvere posuvné alebo pántové
  •  Počet vetracích okien
  • Či majú byť otvárače okien automatické alebo ručné
  • Či požadujete kotviace pilóty alebo nie
  • Požadujete držiak stropnej police (počet)
  • Či máte záujem aj o montáž skleníku
   
   

Skleníky šírky 2 m

Dvojmetrová šírka skleníkov je vhodná, ak máte napríklad malú záhradku a väčší skleník by sa na ňu nevošiel. Hodí sa tiež na pestovanie určitých druhov rastlín, napríklad uhoriek. Vhodným doplnkom týchto skleníkov je záhonový chodník z našej ponuky.

   
   

Skleníky šírky 2,5 m

Táto šírka predstavuje kompromis medzi úzkym a širokým skleníkom. Oproti dvojmetrovej šírke v nej môžete urobiť širšie chodníček, takže pohyb v skleníku bude pohodlnejšie.
Ak máte ale dostatok priestoru na záhradke, je ešte lepšie voľbou trojmetrová šírka - za rovnakú cenu totiž získate oveľa viac miesta na pestovanie rastlín!

   
   

Skleníky šírky 3 m

Trojmetrová šírka poskytuje optimálny rozmer pre využitie skleníka. Nemusíte robiť kompromis - chodníček aj záhony môžu byť dostatočne široké. Šírka záhonov navyše umožňuje aj ich pohodlné obrábanie, kedy bez problémov dosiahnete po celej ploche záhonu.

   
   

Skleníky šírky 3,7 m

Tieto najširšie skleníky sú určené pre pestovanie rozmernejších rastlín, ktoré vyžadujú veľa priestoru. Ideálne sa hodí aj pre variant vnútorného usporiadania, kedy dva chodníčky rozdelí plochu na tri záhony.

   
    Poznámky k cenám

1 / Všetky ceny sú uvedené v EUR vrátane 20 DPH.
2 / Stavebnica skleníka v základnej cene (viď. stĺpec Skleník) obsahuje:
- Konštrukciu z profilovej ocele, natretú základovým náterom
- 2 vetracie okná s ručným otváračom (u dĺžok šesť a viac metrov 4 okná)
- Posuvné alebo pántové dvere (podľa výberu)
- Spojovací materiál
- Na mieru narezané sklo
- Silikón na zasklievanie (vrátane aplikačnej pištole)
- Pomôcky pre zostavenie a zasklenie
- Podrobný obrázkový návod
3 / Štandardne dodávame skleníky s priesvitným rozptylovým sklom. Na želanie je možné dodať skleník s priehľadným (čírym) sklom alebo s polykarbonátom. Druhy výplní je možné kombinovať. Ceny skleníkov s priehľadným sklom alebo polykarbonátom hr. 4,5 mm sú rovnaké, ako s rozptylovým sklom. Na ceny skleníkov so silnejším polykarbonátom sa prosím informujte.
4 / Ak máte vlastné sklo (polykarbonát), môžeme vám dodať iba samostatnú konštrukciu (bez skla). Ceny samostatných konštrukcií vám oznámime na požiadanie.
5 / Súčasťou montáže je tiež montáž príslušenstva, objednaného zároveň so skleníkom (s výnimkou záhonového chodníka).
6 / Po dohode je možné vykonať u skleníka niektoré úpravy a prispôsobiť ho tak individuálnym potrebám zákazníka. Rozsah a ceny týchto úprav vám poskytneme na požiadanie.
7 / Platí sa vopred.
8 / Rozmery skleníkov v cenníku označujú iba jeho typ. Presné rozmery skleníka, potrebné na vybudovanie základov, Vám pošleme zároveň s potvrdením objednávky (prípadne je možné vyžiadať si ich samostatne).