Najlepšie skleníky

Úvod

Ako vyberať skleník

Výber miesta pre skleník
Naša ponuka skleníkov

Príslušenstvo
Fotogaléria
Cenník skleníkov
Objednávka skleníkov
Časté otázky
Kontakty

 

Ponúkame Vám skleníky, o ktoré sa nemusíte starať, a napriek tomu vám k plnej spokojnosti vydržia dlhý rad rokov. Jednoducho presne také, aké hľadáte ...

Prednosti našich skleníkov sú:


  • pevná a odolná konštrukcia
  • extrémne dlhá životnosť
  • 20-ročná záruka na skleník
  • nepotrebujú podmurovku
  • nevyžadujú žiadnu údržbu
  • veľmi jednoduchá montáž
  • utesnenie proti stratám tepla
  • priestranné stropné police

Konštrukcia skleníku z ocelových profilov

Základom každého skleníku je konštrukcia, ktorá by mala byť pevná a odolná, a zároveň by mala zaberať čo najmenšiu plochu, aby netienili rastlinám. Tieto požiadavky najlepšie spĺňa konštrukcia z profilového valcovaného železa. Vďaka nej naše skleníky vynikajú extrémnou pevnosťou a veľmi dlhou životnosťou. K pevnosti prispieva tiež to, že sa jedná prevažne o zváranú konštrukciu s minimom skrutkovaných spojov. 
Odolnosť konštrukcie iste oceníte pri snehových alebo veterných kalamitách, kedy sa nebudete musieť strachovať, či je skleník prečká bez úhony.

Žiarové zinkovanie konštrukcie

Žiarové zinkovanie úplne dokonale chráni oceľovú konštrukciu pred koróziou. Konštrukciu preto nie je nutné natierať. Pri žiarovo zinkovaná sa hotová konštrukcia namáča do roztaveného zinku, ktorý tak vytvorí na celom povrchu konštrukcie silnú ochrannú vrstvu. Táto vrstva zinku sa neodlupuje (ako náter) a vydrží chrániť konštrukciu desiatky rokov bez potreby akejkoľvek údržby.

Zasklenie pomocou silikónu

Sklo sa do konštrukcie nalepuje pomocou silikónového tmelu - je to veľmi jednoduché a rýchle. Bez problémov to zvládne aj laik. Po nalepení skla drží v konštrukcii veľmi pevne, nie je preto potrebné žiadnych ďalších príchytiek. 
Hlavnou výhodou silikónu ale je, že sa ním dajú utesniť všetky škáry a škáry, takže zo skleníka neuniká drahocenné teplo (to oceníte hlavne pri vykurovaní skleníka alebo pri pestovaní začiatkom jari).

Posuvné dvere

Sú dostatočne široké, aby ste do skleníka prešli aj so záhradným kolieskom. Na želanie môžu mať výšku až 195 cm, takže ani vyššie postavy nemusia pri vstupe skláňať hlavu. Čo je ale najdôležitejšie - aj po mnohých rokoch používania idú stále ľahko otvárať a zatvárať. Pritom sa o ne nemusíte vôbec starať. Majú totiž samomazné kolieska.

Kotviace pilóty ako náhrada podmurovky

Vďaka pevnosti konštrukcie nie potrebovať budovať pod skleníkom masívne základy z betónu. Úplne postačí postaviť skleník na pilótach, ktoré sa zavŕtajú do zeme. Sada kotviacich pilot tak plnohodnotne nahradí betónovú podmurovku. Navyše umožní v prípade potreby jednoducho skleník presťahovať alebo predĺžiť. 
Pilotov sú vyrobené z recyklovaného plastu, čo zaručuje ich takmer neobmedzenú životnosť v krajine.

Automatické otvárače okien

Automatické otvárače vás zbaví starostí s otváraním a zatváraním okien v skleníku. Presne podľa potreby, ako náhle sa oteplí, okná otvoria a pri poklese teploty je zase zatvoria. O vetranie skleníka sa tak vôbec nemusíte starať. K svojej činnosti navyše nepotrebujú prívod elektriny ani teplotné čidlá. Je to také "perpetum mobile", ktoré nikdy nezabudne okná otvoriť alebo zatvoriť.

Stropné pestovateľské police

Stropné police sú chytrým riešením, ako v skleníku zväčšiť využiteľnú plochu pre pestovanie. Možno ich umiestniť z oboch strán po celej dĺžke skleníku. Vojde sa tak na ne plno debničiek so sadbou alebo kvetináčov s okrasnými kvetinami.
Police sú zavesené pod strechou (v jarnom období je to ideálne miesto s dostatkom svetla), takže netienia rastlinám pestovaným na záhonoch.

Montáž skleníka

Naše skleníky sme riešili tak, aby sme čo najviac uľahčili ich montáž. Preto sú obe čelá aj jednotlivé rebrá dodávaná ako jeden kus. Na zostavenie konštrukcia potrebujete doslova pár skrutiek. Sklá sú na mieru narezaná, stačí ich len pomocou silikónu jednoducho nalepiť na konštrukciu ... Pre postavenie skleníka naozaj nie je potreba byť odborníkom. Pri montáži je navyše platným pomocníkom podrobný obrázkový návod. 
Ak si napriek tomu budete priať skleník zmontovať od nás, dodáme vám skleník vrátane kompletnej montáže, tzv "na kľúč".