Úvod

Ako vyberať skleník

Výber miesta pre skleník
Naša ponuka skleníkov

Príslušenstvo
Fotogaléria
Cenník skleníkov
Objednávka skleníkov
Časté otázky
Kontakty

 

Stručný opis ponuky skleníkov

 

Šírka skleníkov 2 m; 2,5 m; 3 m; 3,7 m
Dĺžka skleníkov ľubovoľná 
(Štandardne násobok 60 cm)
Výška skleníkov 2 m
Materiál konštrukcie valcované profilové železo hr. 3 mm
Povrchová úprava žiarové zinkovanie 
alebo antikorózny náter
Zasklenie rozptylové hr. 4 mm 
polykarbonát (obojstranný UV-filter)
hr. 4,5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm
Upevnenie skiel silikónový tmel
Dvere posuvné alebo na pántoch
Vetranie 2-4 veľké vetracie stropné okná 
(Možnosť prikúpenia ďalších okien)
Príslušenstvo kotviace pilóty (náhrada podmurovky) 
automatické otvárače okien 
veľké stropné police 
záhonový chodník 
dvere do zadného čela
Voliteľné úpravy dolné zníženie dverí (do podmurovky) 
prispôsobenie dĺžky skleníka 
úprava čela pre pripevnenie k stene
vnútorná deliaca prepážka
Montáž skleníka možno objednať za príplatok
Doprava skleníka cena podľa vzdialenosti

 

Komu sú naše skleníky určené

 

Snažíme sa ponúkať rôzne riešenia skleníkov tak, aby každý náš zákazník našiel skleník, ktorý bude zodpovedať jeho požiadavkám. Napríklad:

... Chcete si ušetriť prácu so stavbou skleníka 
Ponúkame Vám dodávku skleníka "na kľúč". Objednajte si u nás skleník s kotviacimi pilótami a montážou, a vašou jedinou prácou bude určiť miesto, kam vám máme skleník postaviť. Žiarovo zinkovaná konštrukcia by u vášho skleníka mala byť samozrejmosťou - nemusí sa totiž natierať.

... Chcete naopak ušetriť čo najviac peňazí pri kúpe skleníka 
Naše skleníky vynikajú jednoduchou montážou - iste aj pre vás bude jednoduché si skleník zostaviť a ušetriť tak za montáž od nás. Skleníky z valcovaného železa nemusia byť zinkované - postačí ak vám antikorózny náter skleníka, ušetríte aj za zinkovanie. 

... Nechce sa vám stavať podmurovka pod skleník 
Objednajte si sadu kotviacich pilot. Jednoducho ich zakopete do zeme a skleník postavíte na ne. Ušetríte si nielen prácu, ale aj peniaze za podmurovku.

... Chcete v skleníku pestovať priesady alebo muškáty na balkón 
Potom určite oceníte naše veľké stropné police, na ktoré sa vám zmestí veľa prepraviek s rastlinami. Prepravky nebudú zaberať miesto na zemi a rastlinky pod sklom pekne porastú. Na leto police zložíte, natiahnete povrázok a môžete pestovať napríklad uhorky alebo paradajky.

Vo výpočte príkladov by sme mohli pokračovať. Zoznámte sa s našou ponukou a určite si aj vy vyberiete skleník podľa svojich predstáv.

Rozmery skleníkov

Skleníky vyrábame v štyroch šírkach: 2 m; 2,5 m; 3 m; 3,7 m

Dĺžka skleníku môže byť ľubovoľná - štandardne ale ponúkame dĺžky po 0,6 m 
(2,4 m; 3 m; 3,6 m; 4,2 m; 4,8 m; ... atď). Tieto štandardné dĺžky je možné upraviť podľa vášho želania, napr aby sa skleník zmestil na staršiu podmurovku. 
POZOR! V prospektoch a na internete uvádzané rozmery šírky a dĺžky skleníka sú iba orientačné (zaokrúhlené). Presné rozmery, ktoré sú nutné pri výpočte rozmerov podmurovky, obdržíte ako súčasť potvrdenie objednávky. Výška skleníka v jeho najvyššej časti (tj hrebeň strechy uprostred) je 193 cm. 
Priestor vnútri skleníka môžete ale zvýšiť, keď vyzdvihnete jeho základy nad úroveň okolitého terénu alebo zapustíte cestičku (záhony).

Konštrukcia

Základom každého skleníka je konštrukcia, ktorá by mala byť pevná a odolná, a zároveň by mala zaberať čo najmenšiu plochu, aby netienili rastlinám. Preto k výrobe konštrukcií používame profilové valcované železo. Vďaka nemu naše skleníky vynikajú pevnosťou a veľmi dlhou životnosťou. K pevnosti konštrukcie prispieva tiež spodný nosný rám, ktorý vynáša hmotnosť skleníka a dokáže tak nahradiť podmurovku. 
Žiarové zinkovanie umožňuje veľmi dobre chrániť konštrukciu pred koróziou. 
V súčasnej dobe sú ale k dispozícii aj kvalitné antikorózne farby, ktorými možno zinkovanie u skleníkov z valcovaného železa nahradiť. Životnosť náterov je mnoho rokov, a ani po čase nie je nutné pretierať celý skleník.(Farbou sa ošetria len porušené miesta.) Ak sa rozhodnete ušetriť na zinkovaní, dodáme vám skleník natretý základným antikoróznym náterom. Konštrukciu tak stačí pretrieť len raz pred zasklením vrchnou krycou farbou podľa vášho výberu. 
Posuvné dvere sú dostatočne široké a majú vodiace kolieska na hornej strane, čo ich chráni pred poškodením. Ak dávate prednosť pántovým dverám, máte možnosť voľby. 
Zvlášť u dlhších skleníkov sú praktické dvoje dvere (v prednom a zadnom čele). Využijete ich napríklad pre lepší prístup dovnútra skleníku alebo pre pre vetranie v sparných dňoch. Opäť môžete voliť medzi posuvnými a pántovými dverami. 
Vetranie je zabezpečené veľkými vetracími oknami. U malých skleníkov sú dve vetracie okná, u väčších potom štyri okná. Ak budete v skleníku pestovať rastliny, ktoré majú na vetranie vyššie nároky, môžete si objednať potrebný počet prídavných vetracích okien. Každé okno je možné osadiť automatickým otváračom.

Zasklenie

Pre zasklievanie skleníkov používame priesvitné rozptylové sklo hrúbky 4 mm. Toto sklo má veľkú výhodu - nemusí sa na jar zatieňovať bielením. Je totiž z jednej strany ryhované. Ryhovanie rozptyľuje slnečné lúče a chráni tak rastliny pred spálením. Nie je pravda, ako tvrdia niektorí "odborníci", že prepúšťa menej svetla ako priehľadné (číre) sklo. Naopak. Ryhovanie zväčšuje plochu, ktorú preniká do skleníka viac svetla. 
Niekedy ale môže vadiť, že skleník nie je priehľadný (ak sa napríklad chceme pred susedmi chváliť bohatou úrodou). V takom prípade vám môžeme dodať skleník s priehľadným sklom (za príplatok). 
Sklo sa do konštrukcie nalepuje pomocou silikónového tmelu, ktorý je súčasťou dodávky. To má nasledujúce výhody: 
1) Práca so silikónovým tmelom je veľmi jednoduchá a rýchla. 
2) Pomocou silikónového tmelu sa utesnia všetky škáry v skleníku. Značne sa tým obmedzia straty tepla - s pestovaním tak môžete začať už skoro na jar bez nutnosti prikurovania drahým teplom. 
3) Medzi konštrukciou a sklom je pružný silikónový tmel; sklo sa teda nedotýka konštrukcie. To má význam hlavne v zime, aby sa znížilo riziko popraskania skiel vplyvom mrazu. 
Ak máte k dispozícii vlastné sklo, môžeme vám dodať aj samostatnú konštrukciu skleníka bez skla.

Montáž

Naše skleníky sme riešili tak, aby sme vám čo najviac uľahčili ich montáž. Preto sme veľa dielov zmontovali už pri výrobe. Na vás ostáva len prepojiť obe hotové čelá pozdĺžnymi nosníkmi a priskrutkovať rebrá (ako vidíte na obrázku). 
Sklo je narezané na mieru a lepí sa do konštrukcie pomocou silikónového tmelu. Prácu vám uľahčia pomôcky na zasklievanie, ktoré sú súčasťou stavebnice.

Pri celej montáži je tiež vaším pomocníkom podrobný obrázkový návod.

Ak si ale budete priať, skleník vám dodáme vrátane kompletnej montáže. Ak máte so skleníkom objednané tiež kotviace pilóty, ich zakopanie vykonáme v rámci montáže skleníku.

 

 

 

 


Skleník tiene