Úvod

Ako vyberať skleník

Výber miesta pre skleník
Naša ponuka skleníkov

Príslušenstvo
Fotogaléria
Cenník skleníkov
Objednávka skleníkov
Časté otázky
Kontakty

 

Čo by ste mali vedieť o príslušenstve ku skleníkom

Ku každému nášmu skleníku ponúkame príslušenstvo, ktoré vám pomôže skleník postaviť (kotviace pilóty) alebo uľahčí pestovanie rastlín v skleníku (automatické otvárače, police, chodníky). Príslušenstvo je možné zakúpiť aj dodatočne.

Kotviace pilóty

Zbudovať podmurovku pod skleník je nielen prácne, ale aj relatívne nákladné. Preto vám ponúkame sadu kotviacich pilót, ktoré podmurovku nahradia. 
Ich zakopanie do zeme je jednoduché a umožní vám v prípade potreby jednoducho skleník presťahovať na iné miesto alebo ho predĺžiť. Kotviace pilóty sú vyrobené z recyklovaného plastu, čo zaručuje ich dlhú životnosť. Každá pilota má priemer 10 cm, dlhá je 60 cm a zakopáva sa do zeme, ako je naznačené na obrázku. Aby skleník neležal priamo na zemine, je vhodné položiť po obvode skleníku tehly alebo dlaždice. Zabráni sa tým tiež vyplavovanie zeminy zo skleníka pri zalievaní. Sada obsahuje potrebný počet kotviacich pilot pre daný rozmer skleníka.

Automatický otvárač okien

Automatické otvárače vás zbaví starostí s otváraním a zatváraním okien v skleníku. Cez deň, keď sa oteplí, otvoria okná; večer, keď sa ochladí, zasa okná zatvoria ... 
Pracujú na princípe tepelnej rozťažnosti kvapalín - ako pracovná náplň je použitý lieh ak jeho utesnenie repkový olej (jedná sa teda o náplne, ktoré sú pri úniku do pôdy ekologicky nezávadné). 
 

Možno sa vám automatický otvárač zdá ako zbytočnosť, ale uvážte: kto za vás otvorí okná, až nebudete doma a slniečko napriek predpovede urobí zo skleníka vyhňu?

Stropné police

Veľké police sú lacným riešením, ako zväčšiť využiteľnú plochu v skleníku, obzvlášť ak chcete v ňom pestovať priesady alebo okrasné kvety. Sú zavesené pod strechou (v jarnom období je to ideálne miesto s dostatkom svetla), takže netienia rastlinám pestovaným na záhonoch. Namontovať ich môžete po oboch stranách v celej dĺžke skleníku.

V lete police zložíte a do úchytov na konštrukciu nadviažete povrázky na pestovanie rastlín.

Záhonový chodník

Mať v skleníku medzi záhonmi blatovej cestičku zarastenú burinou nie je iste vašim snom. Preto v našej ponuke nechýba ani záhonový chodník. 
Je vyrobený z recyklovaného plastu - nezarastá burinou a ľahko sa čistí. Vyniká dlhou životnosťou. Dá sa po ňom jazdiť aj s fúrikom. Navyše jeho zvýšené okraje vám po oboch stranách vytvoria praktické záhonové obrubníky. 
Šírka chodníka je33 cm, takže je vhodný skôr do užších skleníkov.