DOSKY  

AKIPRINT - Polypropylénová doska s plástovou štruktúrou vhodná na digitálnu tlač

Je polypropylénový sendvič s unikátnym patentovaným jadrom, ktorého štruktúra zaiťuje doske dostatočnú pevnosť a tuhosť pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti. Akyprint je ďalším vývojovým krokom v oblasti PP sendvičov, určený predovšetkým pre použitie v reklame k potlačeniu alebo polepeniu. Akyprint ľahko nahradí bežne používané PVC dosky, kartóny alebo plechy. Vo verzii s UV ochranou je ho možné bežne využiť i pro vonkajšie aplikácie

PVC dosky
PALIGHT
Penené PVC dosky, matný povrch
Penené PVC dosky PALIGHT sú vhodné na výrobu reklamných pútačov, značiek, výstavných stánkov, modelov, a pod. Sú potlačiteľné digitálnymi flat-bed tlačiarňami a je možné ich umiestniť v interiéri i exteriéri.
KÖMATEX
Penené PVC dosky, matný povrch
Penené PVC dosky KÖMATEX sú vhodné na výrobu reklamných pútačov, značiek, výstavných stánkov, modelov, a pod. Sú potlačiteľné digitálnymi flat-bed tlačiarňami a vhodné aj ako podkladové dosky pre samolepiace fólie. Majú nízku tepelnú vodivosť a z toho vyplývajúce dobré izolačné vlastnosti. Biele (652) dosky sa vyznačujú veľmi dobrou
exteriérovou odolnosťou.
KÖMAPLUS
Penené PVC dosky, matný povrch
 
Penené PVC dosky KÖMAPLUS sú vhodné na výrobu reklamných pútačov, výstavných stánkov, modelov, a pod. Sú potlačiteľné sieťotlačou, digitálnymi flat-bed tlačiarňami a sú vhodné aj ako podkladové dosky pre samolepiace fólie. KÖMAPLUS je veľmi ľahký, flexibilný a vode odolný.
KÖMACEL
Integrované PVC dosky, hodvábne matný povrch
 
PVC dosky KÖMACEL sú potlačiteľné digitálnymi flat-bed tlačiarňamia vhodné aj ako podkladové dosky pre samolepiace fólie. Majú nízku tepelnú vodivosť a z toho vyplývajúce dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Rovnako sa vyznačujú dobrými zvukovo-izolačnými vlastnosťami a nachádzajú uplatnenie všade tam kde sa vyžaduje odolnosť voči vlhkosti, poveternostným vplyvom a chemickým látkam.
KÖMADUR WA / D / ES / H
Kompaktné PVC desky, lesklý povrch
 
Kompaktné PVC dosky sú potlačiteľné digitálnymi flat-bed tlačiarňamia sú vhodné aj ako podkladové dosky pre samolepiace fólie. Vyznačujú sa nárazuvzdornosťou a odolnosťou voči chemickým látkam. Biele dosky sa vyznačujú veľmi dobrou exteriérovou odolnosťou.  Jednodlivé typy KÖMADURu sa líšia odolnosťou voči nárazu v závislosti od teploty – WA / D / ES / H (zoradené od najnižšej po najvyššiu nárazovú odolnosť).
   
Polystyrén  
QUINN PS
Extrudované polystyrénové dosky, číre
Dosky QUINN PS sa vyznačujú dobrými optickými vlastnosťami a žiarivým povrchom. Majú vysokú svetelnú priepustnosť (min. 89% pri hrúbke 3 mm), vysokú odolnosť voči chemikáliám a vynikajúcu tuhosť. Dosky QUINN PS sú štandardne UV stabilné a preto pri vnútornom použití po dlhý čas nemenia svoje vlastnosti.
IROPLAST SB
Nárazuvzdorný polystyrén (HIPS), matný povrch
Dosky IROPLAST sú vhodné na výrobu reklamných tabulí, výstavných stánkov, a pod. Sú potlačiteľné digitálnymi flat-bed tlačiarňamia vhodné aj ako podkladové dosky pre samolepiace fólie.
 
Ľahčené dosky pre použitie v interiéri
KAPA
Ľahčené vrstvené dosky
KAPA-PLAST sú ľahčené vrstvené dosky s jadrom z peneného polyuretánu a spevňujúcou povrchovou plastovou vrstvou odolnou voči vlhkosti. Vhodné na výrobu modelov, kulís. Sú potlačiteľné sieťotlačou, vhodné pre polep samolepiacimi fóliami. KAPA-MOUNT sú ľahčené vrstvené dosky s jadrom z peneného polyuretánu a spevňujúcou povrchovou plastovou vrstvou, pod ktorou je tenká alumíniová vrstva. Sú to vysokokvalitné podkladové dosky vhodné pre profesionálnu montáž digitálnych výstupov a fotografií.
FOAM-X NEW
Ľahčené vrstvené dosky
Jedinečná kombinácia pevnosti, tuhosti a extrémne nízkej hmotnosti predurčuje FOAM-X pre veľmi pôsobivé a pritom ekonomicky nenáročné aplikácie. FOAM-X je vhodnou podkladovou doskou pre montáž grafických výstupov a fotografií. Často sa využívá na výrobu modelov ako v profesionálnej oblasti, tak i pri „hobby“ aktivitách. Papierový povrch bielych dosiek je priamo potlačiteľný a popisovateľný bežnými písacími prostriedkami. Používa sa na výstavách, prezentáciách, v kanceláriách, galériách a pod.
   
Akrylátové dosky  
AKRYLON XT
PMMA dosky extrudované, číre a opálové, lesklý povrch
Extrudované akrylátové dosky AKRYLON® XT majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, dizajnu, architektúry. Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany, náhrada presklenia ako aj ďalšie prvky v architektúre. Tieto dosky možno spracovávať klasickými spôsobmi trieskového obrábania, rezať laserom,
leštiť plameňom a diamantom (rezy), ohýbať a tvárniť za tepla.
PERSPEX™ XT číry
PMMA dosky extrudované číre, lesklé, matné antireflexné
Extrudované akrylátové dosky PERSPEX™ XT číre majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, dizajnu, architektúry a umenia všeobecne. Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany, náhrada presklenia ako aj ďalšie prvky v architektúre. Tieto dosky možno spracovávať klasickými spôsobmi trieskového obrábania, rezať laserom, leštiť plameňom a diamantom (rezy), ohýbať a tvárniť za tepla. PESPEXTM XT je zvlášť vhodný pre vákuové tvárnenie za tepla.
PERSPEX™ XT opálový
PMMA dosky extrudované opálové, lesklé
 
Extrudované akrylátové dosky PERSPEX™ XT opálové majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, dizajnu, architektúry a umenia všeobecne. Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany, náhrada presklenia ako aj ďalšie prvky v architektúre. Tieto dosky je možné spracovávať klasickými spôsobmi  trieskového obrábania, rezať laserom, leštiť plameňom a diamantom (rezy), ohýbať za tepla. PESPEXTM XT je zvlášť vhodný pre vákuové tvárnenie za tepla.
PERSPEX™ opálový
PMMA dosky liate opálové, lesklé, matné antireflexné
Liate akrylátové dosky PERSPEX™ opálové majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, dizajnu, architektúry a umenia všeobecne. Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany, náhrada presklenia ako aj ďalšie prvky v architektúre. Tieto dosky možno spracovávať klasickými spôsobmi trieskového
obrábania, rezať laserom, leštiť plameňom a diamantom (rezy), za tepla ohýbať a vákuovo tvárniť.
PERSPEX™ Frost
PMMA dosky liate farebné, obojstranne matné antireflexné
Liate akrylátové dosky PERSPEX™ Frost majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, dizajnu, architektúry a umenia všeobecne. Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany, náhrada presklenia ako i rôzne prvky v architektúre. Tieto dosky možno spracovávať klasickými spôsobmi trieskového obrábania, rezať
laserom, za tepla ohýbať i vákuovo tvárniť.
PERSPEX™ Fluorescent
PMMA dosky liate fluorescentné, obojstranne lesklé
Liate akrylátové dosky PERSPEX™ Fluorescent majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, designu, architektúry a umenia vôbec. Pri nasvietení plochy dosky vás upúta výrazný efekt žiariacich hrán.Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany ako aj rôzne prvky v architektúre. Tieto dosky je možné spracovávať klasickými spôsobmi trieskového obrábania, rezať laserom, za tepla ohýbať ako aj vákuovo tvárniť.
   
Kompozitné dosky  
DIBOND®
Kompozitné dosky - jadro PE, krycie vrstvy hliník o hrúbke 0,3 mm
Vlastnosti tohoto materiálu oceníte predovšetkým pri výrobe reklamných tabulí, POS a POP displejov, informačných systémov, totemov, výstavných stánkov, esteticky príťažlivých 3D objektov. Charakteristickými vlastnosťami sú vysoká tvarová stabilita pri nízkej hmotnosti, excelentná rovinnosť a dokonale hladký povrch, výborné zvukovoizolačné vlastnosti. DIBOND® je možné rezať, vŕtať, frézovať, strihať, ohýbať, zvárať, lepiť. Povrch upravený polyesterovým lakom je vhodný na potlač (sieťotlač, digitálna tlač), kašírovanie, farbenie.
KömAlu
Kompozitné dosky - jadro PE, krycie vrstvy hliník
KömAlu je mnohostranne použiteľný kompozitný materiál. Je možné ho použiť na výrobu širokej škály aplikácií od jednoduchých informačných tabulí až po výstavné stánky a špeciálne reklamné pútače. KömAlu sa skladá z polyetylénového jadra a dvoch hliníkových vrstiev, na ktorých je nanesená špeciálna farba pokrytá
polyesterovým lakom. Charakteristickými vlastnosťami tohoto materiálu sú vysoká tvarová stabilita pri nízkej hmotnosti, výborná rovinnosť a dokonale hladký povrch. KömAlu je vhodný do interiéru i exteriéru.
PVC dosky fosforescentné Fosforescentné PVC dosky sa „nabíjajú“ svetlom, ktoré po vypnutí svetelného zdroja vyžarujú. Používajú sa k označovaniu núdzových východov a nebezpečných miest, kde musí byť zaistená viditeľnosť značenia aj po výpadku osvetlenia. PVC dosky ORALUX 9110 sú certifikované podľa DIN 67 510, neobsahujú kadmium.
   
 

Meracie zariadenia srdcovej frekvencie POLAR

Domov