SAMOLEPIACE FÓLIE PRE KRÁTKODOBÉ POUŽITIE
ORAJET® 3640 / 3641 Monomerická fólia, biela / číra, lesklá / matná, permanentné lepidlo, 80 mic
ORAJET 3640 /3641 je ekonomická monomerická valcovaná samolepiaca PVC fólia pre všeobecné použitie v interiéri alebo exteriérii pre krátkodobé alebo strednodobé aplikácie na rovných povrchoch. ORAJET 3640 má číre lepidlo, ORAJET 3641 má šedé lepidlo zabraňujúce presvitaniu podkladu resp. prelepovanej grafiky.
ORAJET® 3620 / 3621 Monomerická fólia, biela / číra, lesklá / matná, semipermanentné lepidlo, 80 mic
ORAJET 3620 /3621 je ekonomická monomerická valcovaná PVC fólia pre všeobecné použitie v interiéri alebo exteriérii pre krátkodobé alebo strednodobé aplikácie na rovných povrchoch. Odstrániteľné lepidlo určuje použitie tejto fólie v oblastiach, kde je požadované jednoduché odstránenie fólie bez zvyškov lepidla. ORAJET 3620 má číre lepidlo,
ORAJET 3621 má šedé lepidlo zabraňujúce presvitaniu podkladu resp. prelepovanej grafiky.
ORAJET® 3164 / 3164X Monomerická fólia, biela / číra, lesklá / matná, permanentné lepidlo, 100 mic
ORAJET 3164 /3164X je monomerická valcovaná PVC fólia pre všeobecné použitie v interiéri alebo exteriérii pre krátkodobé alebo strednodobé aplikácie na rovných povrchoch. Táto fólia má rovnaké fyzikálne vlastnosti ako ORACAL 3640 / 3641 s tým rozdielom, že je hrubšia – má 100 mic, čo uľahčuje jej aplikáciu, pretože sa menej naťahuje. ORAJET 3164 má číre lepidlo, ORAJET 3164X má šedé lepidlo zabraňujúce presvitaniu podkladu resp. prelepovanej grafiky.
ORAJET® 3162 / 3162X Monomerická fólia, biela / číra, lesklá / matná, semipermanentné lepidlo, 100 mic
ORAJET 3162 /3162X je monomerická valcovaná PVC fólia pre všeobecné použitie v interiéri alebo exteriérii pre krátkodobé alebo strednodobé aplikácie na rovných povrchoch.Odstrániteľné lepidlo určuje použitie tejto fólie v oblastiach, kde je požadované jednoduché odstránenie fólie bez zvyškov lepidla. Táto fólia má rovnaké fyzikálne vlastnosti ako ORACAL 3620 / 3621 s tým rozdielom, že je hrubšia – má 100 mic, čo uľahčuje jej aplikáciu, pretože sa menej naťahuje. ORAJET 3162 má číre lepidlo, ORAJET 3162X má šedé lepidlo zabraňujúce presvitaniu podkladu resp. prelepovanej grafiky.
SAMOLEPIACE FÓLIE PRE STREDNODOBÉ POUŽITIE
IMAGE PERFECT™ IP 2501 / IP 2501R

novinka

Polymerická fólia biela, lesklá, permanentné / semipermanentné lepidlo, 60 mic
IMAGE PERFECT™IP 2501 / IP2501R je vysokokvalitná, polymerická valcovaná samolepiaca fólia, obsahujúca špeciálne plasticizéry a UV stabilizátory s nízkou migráciou, ktoré zaručujú jej dlhodobú farebnú stabilitu, vynikajúcu exteriérovú životnosť a kvalitu tlače. Bola vyvinutá špeciálne pre tlač atramentami na báze rozpúšťadla (solventu) a je určenápredovšetkým na polep rovných alebo valcovo zaoblených (nie 3D) povrchov dopravných prostriedkov, interiérové a exteriérové dekorácie a všeobecné aplikácie so strednodobou a dlhodobou životnosťou. IP 2501 má permanentné, IP 2501R má semipermanentné lepidlo. Semipermanentná verzia je vhodná na všetky aplikácie vyžadujúce jednoduché a čisté odstránenie fólie bez zvyškokov lepidla.
IMAGE PERFECT™ IP 2502 / IP 2502R

novinka

Polymerická fólia číra, lesklá, permanentné / semipermanentné lepidlo, 60 mic
IMAGE PERFECT™IP 2502 / IP 2502R je vysokokvalitná, polymerická valcovaná samolepiaca fólia, obsahujúca špeciálne plasticizéry a UV stabilizátory s nízkou migráciou, ktoré zaručujú jej dlhodobú farebnú stabilitu, vynikajúcu exteriérovú životnosť a kvalitu tlače. Bola vyvinutá špeciálne pre tlač atramentami na báze rozpúšťadla (solventu) a je určená predovšetkým na polep rovných alebo valcovo zaoblených (nie 3D) povrchov dopravných prostriedkov, okennú grafiku, interiérové a exteriérové dekorácie a všeobecné aplikácie so strednodobou a dlhodobou životnosťou. Fóliu je možné použiť aj na laminovanie. IP 2502 má permanentné, IP 2502R semipermanentné lepidlo. Semipermanentná verzia je vhodná na všetky aplikácie vyžadujúce jednoduché a čisté odstránenie fólie bez zvyškobv lepidla.
IMAGE PERFECT™ IP 2503

novinka

Polymerická fólia biela, lesklá, permanentné lepidlo, 70 mic
IMAGE PERFECT™IP 2503 je prvotriedna, vysokokvalitná, polymerická valcovaná samolepiaca fólia. V jej chemickom zložení sú špeciálne plasticizéry a UV stabilizátory s nízkou migráciou, ktoré zaručujú jej dlhodobú farebnú stabilitu, vynikajúcu exteriérovú životnosť a kvalitu tlače. Je vhodná na polep rovných alebo „jednoduchých“, valcovo zaoblených (nie 3D) povrchov dopravných prostriedkov, karavanov, okennú grafiku a ako vynikajúca fólia strednodobej a dlhodobej životnosti pre všeobecné aplikácie v interiéri a exteriéri.
Jednou z hlavných výhod tohoto materiálu je okrem veľmi priaznivej ceny a vysokej životnosti taktiež schopnosť bezproblémovej, vysokokvalitnej tlače a spracovania, čomu napomáha špeciálny podkladový kartónový papier. Tento nosič má vysokú vnútornú pevnosť a polyuretánový coating, zabraňujúci deformáciám, spôsobených hlavne absorbciou
vlhkosti a následným krútením materiálu, čo pri tlači minimalizuje prúžkovanie, zmenu farebnosti a v neposlednom rade aj možnosť poškodenia alebo zničenia tlačovej hlavy.
IMAGE PERFECT™ IP 2504

novinka

Polymerická fólia číra, lesklá, permanentné lepidlo, 70 mic
IMAGE PERFECT™IP 2504 je prvotriedna, vysokokvalitná, polymerická valcovaná samolepiaca fólia. V jej chemickom zložení sú špeciálne plasticizéry a UV stabilizátory s nízkou migráciou, ktoré zaručujú jej dlhodobú farebnú stabilitu, vynikajúcu exteriérovú životnosť a kvalitu tlače. Je vhodná na polep rovných alebo „jednoduchých“, valcovo zaoblených (nie 3D) povrchov dopravných prostriedkov, karavanov, okennú grafiku a ako vynikajúca fólia strednodobej a dlhodobej životnosti pre všeobecné aplikácie v interiéri a exteriéri.Jednou z hlavných výhod tohoto materiálu je okrem veľmi priaznivej ceny a vysokej životnosti taktiež schopnosť bezproblémovej, vysokokvalitnej tlače a spracovania, čomu napomáha špeciálny podkladový kartónový papier. Tento nosič má vysokú vnútornú pevnosť a polyuretánový coating, zabraňujúci deformáciám, spôsobených hlavne absorbciou vlhkosti a následným krútením materiálu, čo pri tlači minimalizuje prúžkovanie, zmenu farebnosti a v neposlednom rade aj možnosť poškodenia alebo zničenia tlačovej hlavy.
ORAJET® 3650 / 3651 Polymerická fólia biela / číra, matná / lesklá, permanentné / semipermanentné lepidlo, 70 mic
ORAJET 3650 / 3651 je polymerická valcovaná fólia pre všeobecné strednodobé použitie v interiéri a exteriéri. Fóliu je možné použiť na širokú škálu aplikácií od nenáročnej interiérovej grafiky až po grafiku na rovných alebo mierne valcovo zaoblených povrchoch karosérií dopravných prostriedkov. Jedná sa o ucelenú rodinu produktov strednej triedy
za prijateľnú cenu, poskytujúcu väčšinu požadovaných kombinácií povrchu, farby a lepivosti lepidla.
ORAJET® 3165 Polymerická fólia biela / číra, matná / lesklá, permanentné / semipermanentné lepidlo, 100 mic
ORAJET 3165 je polymerická valcovaná fólia pre všeobecné použitie. Fóliu je možné použiť na širokú škálu aplikácií od dlhodobej interiérovej grafiky až po strednodobé aplikácie v exteriéri. Spolu s ORAJET 3650 / 3651 tvorí ucelenú rodinu produktov strednej triedy za prijateľnú cenu, poskytujúcu prakticky všetky požadované kombinácie povrchu, farby a lepivosti. Táto fólia má rovnaké fyzikálne vlastnosti ako ORACAL 3651 s tým rozdielom, že je hrubšia - má 100 mic, čo umožňuje jednoduchšiu aplikáciu, pretože sa menej naťahuje.
IMAGE PERFECT™ IP 2505 / IP 2505R

novinka

Polymerická fólia biela, lesklá, permanentné / semipermanentné lepidlo, 100 mic
IMAGE PERFECT™IP 2505 / IP 2505R je vysokokvalitná, polymerická valcovaná samolepiaca, prekrývacia (coverall) fólia. V jej chemickom zložení sú špeciálne plasticizéry a UV stabilizátory s nízkou migráciou, ktoré zaručujú jej dlhodobú farebnú stabilitu, vynikajúcu exteriérovú životnosť a kvalitu tlače. Materiál bol vyvinutý špeciálne pre tlač atramentami na báze rozpúšťadla (solventu), má špeciálny, ochranný papierový nosič. Fólia IP 2505 / IP 2505R je určená na aplikácie, kde je požadovaná malá priesvitnosť a vysoká krycia schopnosť materiálu spolu s dlhou životnosťou. IP 2505 má permanentné, IP 2505R semipermanentné lepidlo. Semipermanentná verzia je vhodná na všetky aplikácie vyžadujúce jednoduché a čisté odstránenie fólie bez zvyškov lepidla.
ORAJET® 3551 / 3551RA

novinka

Polymerická fólia biela / číra lesklá, permanentné (RA) lepidlo, 70 mic
ORAJET 3551 / 3551RA je vysokokvalitná polymerická valcovaná fólia. Je určená na stredno až dlhodobé aplikácie v exteriéri, predovšetkým na polep rovných alebo „jednoduchých“, valcovo zaoblených (nie 3D) povrchov dopravných prostriedkov bez drobných prelisov. Obidva typy fólie majú repozičné lepidlo. Lepidlo na ORAJET 3551RA (Rapid Air) má navyše špeciálne vlastnosti umožňujúce pri aplikácii ľahké vytlačenie zbytkového vzduchu, čo v praxi znamená bezproblémové a bezbublinkové nalepenie. Toto moderné riešenie je veľmi žiadané, pretože i napriek vyššej cene výrazne skracuje dobu aplikácie a znižuje prevádzkové náklady spojené s aplikáciou. Pre úspešnú a bezproblémovú aplikáciu odporúčame používať špeciálne pomôcky.
   
SAMOLEPIACE FÓLIE PRE DLHODOBÉ POUŽITIE
ORAJET® 3951 / 3951RA

novinka

Liata polymerická fólia biela / číra, lesklá, permanentné (RA) lepidlo, 53 mic
ORAJET 3951 / 3951RA je vysokokvalitná polymerická liata (cast) fólia. Je určená na dlhodobé aplikácie v exteriéri, predovšetkým na polep „zložitých“, 3D zaoblených povrchov karosérií dopravných prostriedkov, vrátane drobných prelisov. Obidva typy fólie majú repozičné lepidlo. Lepidlo na ORAJET 3951RA (Rapid Air) má navyše špeciálne vlastnosti umožňujúce pri aplikácii jednoduché vytlačenie zbytkového vzduchu, čo v praxi znamená bezproblémové a bezbublinkové nalepenie. Toto riešenie je v súčasnosti veľmi žiadané, pretože i napriek vyššej cene výrazne skracuje dobu aplikácie a znižuje prevádzkové náklady spojené s aplikáciou. ORAJET 3951 / 3951 RA sú moderné produkty, ktoré za zlomok ceny dosahujú vynikajúcu kvalitu v minulosti „nedostižných“ lídrov v tejto oblasti: 3M Controltac 180C-10 a AVERY 100X. Pre úspešnú a bezproblémovú aplikáciu odporúčame používať špeciálne pomôcky.
Upozornenie: ORAJET 3951 RA sa neodporúča aplikovať do prelisov a na členité povrchy karosérií dopravných prostriedkov.
3M™ Controltac™ 180C-10 Liata polymerická fólia biela, lesklá, permanentné „Comply“ lepidlo, 50 mic
3M Controltac 180C-10 je vynikajúca biela, lesklá samolepiaca fólia pre polep „zložitých” 3D povrchov dopravných prostriedkov. “Comply” je vlastnosť daná permanentným, šedým, repozičným lepidlom, ktoré umožňuje jednoduchú bezbublinkovú aplikáciu. S koncepciou “Comply” lepidla, prišiel tento výrobca ako prvý, už pred viac ako 10 rokmi. Aj keď sa v tomto prípade nejedná o nový a moderný produkt a konkurenčné fólie jeho náskok stále zmenšujú, tento materiál má vďaka svojej nespornej kvalite, pre niektorých veľmi náročných zákazníkov stále svoje opodstatnenie. Pre úspešnú a bezproblémovú aplikáciu odporúčame používať špeciálne pomôcky a dodržiavať aplikačné zásady a odporúčania.
Avery® MPI™ 1004 Easy Apply Liata polymerická fólia biela, lesklá, permanentné Easy Apply lepidlo, 50 mic
Avery MPI 1004 Easy Apply je biela, lesklá samolepiaca fólia. Má vynikajúcu prispôsobivosť, tvarovateľnosť a životnosť. Je určená na polep „zložitých” 3D povrchov karosérií dopravných prostriedkov. Špeciálne Easy Apply lepidlo umožňuje bezproblémovú a bezbublinkovú aplikáciu, čo zjednodušuje a skracuje aplikačný čas. Avery MPI 1004 EasyApply je v tejto triede v súčasnosti najspoľahlivejší produkt od tohoto výrobcu. Pre úspešnú a bezproblémovú aplikáciu odporúčame používať špeciálne pomôcky a dodržiavať aplikačné zásady a odporúčania.
Avery® MPI™ 1900 Liata polymerická fólia biela, lesklá, permanentné lepidlo, 50 mic
Avery MPI 1900 je ekonomická, biela, lesklá samolepiaca fólia. Ponúka vynikajúcu tlačovú kvalitu, široký farebný gamut a vysokú tlačovú rýchlosť. Má vynikajúcu prispôsobivosť, tvarovateľnosť a životnosť, je vhodná na polep karosérií dopravných prostriedkov aj na členitých 3D povrchoch. Pre úspešnú a bezproblémovú aplikáciu odporúčame používať špeciálne pomôcky a dodržiavať aplikačné zásady a odporúčania.
SEAL® Solvent CAST PREMIER VINYL 50 PA Liata polymerická fólia biela, lesklá, permanentné lepidlo  SEAL Solvent Cast Premier Vinyl 50 PA, je vysokokvalitná samolepiaca fólia určená na polep 3D zaoblených povrchov dopravných prostriedkov. Spolu s laminovacou fóliou SEAL Solvent Cast Premier Clear 50 tvorí kombo s 5 ročnou zárukou.
SEAL® Solvent CAST PREMIER VINYL 50 PA Liata polymerická fólia biela, lesklá, permanentné lepidlo SEAL Solvent Cast Premier Vinyl 50 PA, je vysokokvalitná samolepiaca fólia určená na polep 3D zaoblených povrchov dopravných prostriedkov. Spolu s laminovacou fóliou SEAL Solvent Cast Premier Clear 50 tvorí kombo s 5 ročnou zárukou.
ORACAL 620 M / 640 Economy Cal Valcované monomerické PVC fólie matné, lesklé - ORACAL 620M – matný povrch, ORACAL 640 – matný i lesklý povrch. Pri použití špeciálnych farieb je fólia vhodná aj pre UV ofset. Hárky sú určené pre krátkodobé a strednedobé exteriérové aplikácie. Interiérová životnosť takmer neobmedzená.
Avery Fascal 400 / 440 Valcované monomerické mäkčené PVC fólie lesklé
Avery Fascal 420 Valcované monomerické mäkčené PVC fólie matné
ORACAL 1050 / 1030  Polymerické PVC fólie lesklé, matné - Táto PVC fólia bola vyvinutá pre dlhodobé exteriérové aplikácie. Jej vode odolné lepidlo vyhovuje aj tým najnáročnejším exteriérovým podmienkam. Fólia je vhodná aj pre UV potlač.
   
Polyesterové fólie  
ORACAL 352 Ultratenká polyesterová fólia s vysoko lesklým povrchom, ktorý vytvára zdanie metalických povrchov. Je určená na krátko a strednedobé použitie v reklame, na dekoráciu napr. pri výrobe elegantných dekoračných nálepiek a prúžkov, menoviek, technických štítkov, ochranného značenia a pod. Fólia je vhodná aj pre UV potlač a laserovú tlač
Avery Fascal 710 / 711 / 772 Polyesterové fólia - Fólia má veľmi dobrú rozmerovú stabilitu, chemickú a tepelnú odolnosť. Možno ju použiť na výrobu menoviek, dekoračných nálepiek, produktových nálepiek so  sériovými číslami, dekorácií na bicykle a pod. Transparentná fólia je vhodná na výrobu obojstranných okenných nálepiek.
   
Fólie pečatné a bezpečnostné  
ORACAL 820 Liata PVC fólia matná - Sila adhézie lepidla pri tejto fólii je väčšia než pevnosť samotnej fólie. Pri pokuse o odlepenie aplikácie sa fólia trhá. Fólia je vhodná na výrobu identifikačných štítkov, plombovacích nálepiek, pri ktorých sa kladie dôraz na identifikáciu porušenia štítku.
Avery 2920 QM Ultra Destructible Liata PVC fólia matná Fólia má výbornú priľnavosť na väčšinu bežných povrchov, vynikajúcu kryciu schopnosť a hladký matný povrch. Je vhodná na výrobu identifikačných štítkov, plombovacích nálepiek, pri ktorých sa kladie dôraz na identifikáciu porušenia štítku.
   
Fólie adhézne  
PENSTICK 3155 Valcovaná PVC fólia lesklá - Fólia bez lepidla na dokonale hladké povrchy. Je vhodná na výrobu nálepiek s jednoduchou aplikáciou, ľahkou bezozbytkovou odstrániteľnosťou a niekoľkonásobnou použiteľnosťou. Typickými aplikáciami sú nálepky do výkladných skríň, ochranné nálepky na displeje spotrebnej elektroniky a pod. Fólia vyhovuje Európskemu Štandardu EN 71-3 pre hračky z 12/1988.
PENSTICK 5155 Valcovaná PVC fólia lesklá - Fólia bez lepidla na dokonale hladké povrchy. Je vhodná na výrobu nálepiek s jednoduchou aplikáciou, ľahkou bezozbytkovou odstrániteľnosťou a niekoľko-násobnou použiteľnosťou. Typickými aplikáciami sú nálepky do výkladných skríň, ochranné nálepky na displeje spotrebnej elektroniky a pod. Fólia vyhovuje Európskemu Štandardu EN 71-3 pre hračky z 12/1988. Vhodná aj pre UV potlač.
   
 

Meracie zariadenia srdcovej frekvencie POLAR

Domov