Úvod   Karty   Prevedenie   Potlač   Materiály   Personalizácia   Príprava_podkladov  Na stiahnutie   Doplnky   Galéria   Kontakty
 
Transparentné karty

Transparentné karty môžu byť úplne alebo čiastočne priehľadné, čo vám ponúka veľa možností pri tvorbe originálnych návrhov projektov. Transparentný materiál sa často používa pri výrobe vizitiek, ktoré sa v konečnom dôsledku stávajú veľmi zaujímavou reklamou spoločnosti a priaznivo ovplyvňujú imidž firmy.
Priehľadná karta môže mať rôzne doplnkové možnosti, ktoré sa používajú v štandardných kartách.

Laminovanie kariet

Laminovanie kariet zvyšuje ich odolnosť voči opotrebeniu, chráni farby proti vyblednutiu a pri použití špeciálne laminovacej fólie môže obsahovať aj hologram ktorý zvýši úroveň zabezpečenia karty proti falšovaniu.

Laminácia môže byť lesklá a matná.

Karty s metalickým povrchom

Karty s metalickým povrchom obsahujú malé kovové častice ktoré spôsobujú že karta bude trblietavá. Karta môže byť so zlatým alebo strieborným metalickým povrchom

Karty neštandardných tvarov

Na požiadanie vyrábame aj karty s vlastným tvarom a veľkosťou.
Napríklad:
     karty s odnímateľnými časťami,
     pravítka a záložky,
     vizitky so špeciálnym tvarom,
     karty s väčšími rozmermi ako štandardná kreditná karta,
     štítky s čiarovým kódom pod laminátom (ochrana proti poškriabaniu),
     kľúčenky a podobne.
Kombinované karty

Plastová kľúčenová karta (3KEY) - je zmenšenou alternatívou štandardnej "CR80" karty.

Plastová karta s jednou alebo dvomi kľúčenkovými kartami. Dodáva sa ako jeden kus plastu opatrený perforáciou pre oddelenie jednotlivých častí. Rozmery a šablóny kombinovaných kariet nájdete v časti "Na stiahnutie".

Dierovanie kariet

Plastové karty môžu mať aj otvory, ktoré sa používajú na zavesenie karty na šnúrku alebo kľúčenku. Bližšie informácie o možnostiach dierovania nájdete v časti "Na stiahnutie".

Parciálny lak

Parciálny lak sa využíva ako dekoračný a dizajnový prvok, kde sa lakuje len určitá plocha pravidelného či nepravidelného tvaru. Aplikuje sa najčastejšie sieťotlačou, pričom sa nanáša na povrch laminovaný matným laminom.

UV neviditeľná tlač

Technológia nám umožňuje tlačiť neviditeľnou UV vrstvou, ktorá je voľným okom neviditeľná a objaví sa iba pod UV svetlom. Jedná sa o účinný ochranný prvok proti falšovaniu.

Embosing

Ide o reliéfne znaky na karte, ktoré sa po vyrazení na kartu prekryjú farebnou vrstvou čím sa dosiahne efektný vzhľad karty. Ideálna voľba pre karty luxusného typu.
Embossing je možné zvoliť numerický alebo alfanumerický, až do 29 znakov na riadok.
K dispozícií sú dve štandardné veľkosti písma - 3 mm alebo 5 mm.
Embossing vyhotovujeme v štyroch farbách a v bezfarebnom prevedení:
biely, čierny, zlatý, strieborný, bezfarebný

Stieracie pole

Predstavuje špeciálnu bezpečnostnú vrstvu na karte, ktorú je možné zoškrabať a pod ktorou sú ukryté určité údaje. Údaje ako napr. PIN kód, výherné číslo, zľava, prípadne tiež názov výhry sú skryté pod týmto povrchom. K údajom sa po odstránení špeciálnej vrstvy dostane tak iba vlastník / kupujúci tejto karty. Ide teda o ďalšiu formu zabezpečenia karty.

Oblasti využitia:
     Dobíjacie kupóny pre mobilných operátorov
     Karty pre prístup na internet
     Súťažné karty

Stieracie pole ponúkame v striebornej farbe s čiernymi vlnkami.
Kontaktné čipové karty

Čipové kontaktné karty sú karty s pamäťou vo forme elektronického kontaktného modulu. Čip je prepisovateľný a umožňuje čítať informácie v digitálnej podobe. Čítanie informácií sa vykonáva vložením karty do čítačky. Čip má väčšie úložisko než magnetický prúžok, takže môžeme uložiť väčšie množstvo informácií.

Špecifikácia čipových kariet je popísaná v ISO / EIC 7816.
Hologram

Hologramy môžu byť aplikované ako lepiace štítky alebo kovové fólie, alebo je možné ich aplikovať na kartu s použitím technológie hot-stamp (horúca razba).  

Hologramy na plastových kartách slúžia ako určitá forma ochrany proti pokusom o falšovanie a pozmeňovanie. Dodáva karte originalitu.
Čiarový kód

Čiarový kód je najjednoduchší spôsob, ako zakódovať informácie o karte. Tieto informácie sú zakódované vo forme čiar s rôznymi hrúbkami. Informácie obsiahnuté v kóde sú čítané pomocou skenera / čítačky.
Ak neviete aký čiarový kód použiť na vašej karte, kontaktujte nás. Pokúsime sa vám pomôcť!

V súčasnosti je najpopulárnejší kód QR (Quick Response code). Je veľmi jednoduché skenovať ho pomocou mobilného zariadenia alebo iného zariadenia vybaveného jednoduchým softvérom, ktorý je k dispozícii zadarmo na internete.

Bližšie informácie ohľadne čiarových kódov nájdete v časti "Na stiahnutie".

Podpisové pole

Podpisový panel je špeciálna transparentná alebo biela farba, ktorá sa používa na vytvorenie poľa, na ktorom môžete písať perom. Podpisové pole môže mať rôzny tvar a môže sa nachádzať kdekoľvek na karte.
Bezkontaktné čipové karty

Bezkontaktné čipové (RFID) karty (ISO / IEC 15459) disponujú čipom s anténou, ktorý je vlisovaný medzi dva plasty. Používajú sa ako bezkontaktné médium od jednoduchej pamäťovej karty na identifikáciu po multiaplikačnú kartu s mikroprocesorom pre náročné aplikácie. Bezkontaktnú RFID kartu je možné načítať zo vzdialenosti 10 cm až 1 m v závislosti od pracovnej frekvencie čítacích zariadení.
Pracovné frekvencie sú najčastejšie 125kHz alebo 13,56 MHz.

Najpoužívanejší RFID čip v kategórii 125 kHHz je EM4200.
Najpoužívanejší RFID čip v kategórii 13,56 MHz je Mifare 1k NXP S50 Classic

Oblasti využitia bezkontaktných čipových kariet:
    prístupové, stravovacie, parkovacie systémy
    zákaznícke systémy, vernostné systémy
    firmy
    školy
    športové strediská, fitness centrá, aqua parky
    obchody, obchodné reťazce

Magnetický prúžok

Karty s magnetickým pruhom sú jedným z najlacnejších a najpoužívanejších riešení nahrávania informácií. Čítačka magnetických prúžkov umožňuje čítanie obsahu.

Miesto a parametre magnetického pruhu sú špecifikované v ISO / EIC 7811.
Na magnetickom pruhu sú 3 stopy s celkovou kapacitou 75 alfanumerických znakov a 147 čísel. Relatívne malá kapacita magnetického pruhu je dostatočná na uloženie čísla karty, dátumu uplynutia platnosti, držiteľa osobných údajov a ďalších informácií.
 

Mobil: 0903_318_160, E-mail: afinita@afinita.sk